Як вибрати книгу, щоб полюбити читати самому

21.10.2022

Як вибрати книгу, щоб полюбити читати самому чи привчити дитину багато читати варто знати, адже книги - це джерело знань та досвіду попередніх поколінь.

Орієнтація на власні інтереси та захоплення

1.Чи є твір або автор, яких я хочу прочитати зараз?

2.Рішення яких проблем для мене зараз актуально? Може бути є сфера життя, яку я хочу покращити? Читати мотиваційну літературу, книги про фінансову грамотність чи бестселери?

3.Що останнім часом у мене викликало інтерес?

Ці питання дозволять усвідомити ваші потреби і захоплення, щоб вибрати саме такий твір, який найкращим чином задовольнить внутрішній запит. Питання звісно у кожного можуть бути свої.

Альтернативні способи вибору книг

Використовуйте списки. В Інтернеті можна знайти масу списків літератури, складених авторитетними джерелами. У таких списках книжки розділені за категоріями та інтересами.

Вибираючи книгу, можна керуватися наступними критеріями:

  • така, що зацікавила вас обкладинкою. Звісно обкладинка не головне у книзі, але діти часто вибирають саме таким способом, адже ілюстрації для них дуже важливі.

  • така, яку екранізували. Серед української літератури є багато творів, які екранізували. Наприклад, книга «Чорний ворон» Василя Шкляра, «Неймовірні пригоди Івана Сили» Олександра Гавроша, "Дике поле" Сергія Жадана та ін. Порівняти книгу та фільм дуже корисно та цікаво.

  • книга-переможець будь-якої премії. Є українські літеатурні премії, є світові. При виборі твору можна орієнтуватися на такі премії: Нобелівська премія з літератури, Пулітцерівська премія, Гонкурівська премія, Букерівська премія.

  • така, що заснована на реальних подіях. Такі твори є надзвичайно пізнавальними, адже ви на основі чужої розповіді отримуєте досвід. Прикладами, таких книг є: "Таємнича історія Біллі Міллігана" Кіз Деніел, "Бабин Яр" Кузнєцов Анатолій, "Американська трагедія" Драйзер Теодор, "Їсти, молитися, кохати" Гілберт Елізабет та ін.

  • така, що написана іноземною мовою. Такі літературні твори варто вибирати, якщо ви вивчаєте іноземні мови. Для початку варто вибрати коротеньку історію, щоб зрозуміти чи вистачить ваших знань на терпіння для прочитання великої книжки.

  • така, що опублікована за допомогою самвидаву;

  • така, що видана в рік, коли ви народилися;

  • така, яка подобається герою вашої улюбленої книги або фільму;

  • така, події якої розвиваються в місці, де ви хотіли б побувати;

  • така, яка у вас є, але ви її ще не читали. У кожно вдома є книги, прочитати які не вистачає часу. Тому, якщо ви не знаєте, що почитати вибирайте їх зі своєї полиці.

  • така, яку ви вже читали. Це можуть бути книги шкільної програми, адже в дорослому віці ці книги сприймаються та осмислюються набагато краще.

  • така, що має погані відгуки.

Рекомендований, але не обов'язковий крок для вибору книги для читання

Коли ви визначилися з твором, який хочете прочитати, познайомтеся з відгуками на нього і ознайомчим фрагментом чи коротким змістом.

Вибираючи книгу для дітей варто орієнтуватися не лише на відгуки, потрібно обов"язково читати її переказ. Адже тільки так можна впевнитися, наскільки ця книга відповідає інтересам дитини.

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати