Методична робота

УКРАЇНА

ТОПОРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

ГУМАНІТАРНИЙ ВІДДІЛ - ВІДДІЛ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ,

МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Код ЄДРПОУ 44110093

НАКАЗ

31.08.2022 с. Топорівці №92

Про організацію методичної роботи

в закладах освіти, підпорядкованих

Топорівській сільській раді,

у 2022/2023 навчальному році

На виконання законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», плану роботи Гуманітарного відділу - відділу освіти, культури, молоді та спорту Топорівської сільської ради на 2022 рік, відповідно до Ухвали Форуму працівників освіти Топорівської територіальної громади та з метою належної організації методичної роботи в закладах освіти, підпорядкованих Топорівській сільській раді, у 2022/2023 навчальному році

НАКАЗУЮ:

1. Визначити на 2022/2023 навчальний рік методичні дні, з метою створення умов для безперервного вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників, підвищення професійної методичної компетентності, а саме:

- вівторок - для вчителів математики, іноземних мов, логопедів.

- середа - для вчителів образотворчого мистецтва, музики, «Захисту України», працівників ЗДО, педагогів-організаторів, шкільних бібліотекарів, фізичної культури, практичних психологів, соціальних педагогів, вчителів предметів духовно-морального спрямування.

- четвер - для вчителів початкових класів, хімії, біології, фізики, астрономії, історії, правознавства, громадянської освіти, заступників директорів з навчально-виховної роботи, молодих та малодосвідчених педагогів, основ здоров'я, природознавства, економіки, географії, екології, асистентів вчителя початкових класів.

- п'ятниця - для вчителів української мови і літератури, зарубіжної літератури, трудового навчання, інформатики, директорів шкіл, заступників директорів з виховної роботи, вчителів предметів духовно-морального спрямування.

2. Сприяти збереженню мережі закладів дошкільної освіти та чисельності педагогічних працівників, з метою реалізації державної політики щодо надання рівного доступу кожної дитини до якісної дошкільної освіти.

3. Сприяти оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти, з метою підвищення якості освіти та надання більших освітніх перспектив для територіальної громади завдяки ефективнішому витрачанню бюджетних коштів.

4. Спеціалістам Гуманітарного відділу - відділу освіти, культури, молоді та спорту Топорівської сільської ради, з 01 вересня 2022 року, постійно:

4.1. Сприяти керівникам закладів освіти в удосконаленні управлінської діяльності на засадах партнерства і паритету, довіри педагогам, компетентного вивчення стану освітнього процесу і надання дієвої допомоги в подоланні труднощів у професійній сфері педагогів.

4.2. Забезпечувати підтримку професійного розвитку педагогів шляхом створення та використання єдиної освітянської інформаційної мережі, освітніх сайтів, навчальних освітніх порталів, інформаційних баз даних, електронних каталогів, персональних веб-ресурсів педагогів Топорівської ТГ, використовувати Інтернет-ресурси та сервіси як засіб інформальної освіти вчителя; підвищувати ефективність використання педагогами та адміністраціями закладів освіти сайту Гуманітарного відділу - відділу освіти, культури, молоді та спорту Топорівської сільської ради та власних веб-сайтів в адміністративній діяльності та освітньому процесі.

4.3. Забезпечувати дотримання керівниками закладів освіти вимог чинного законодавства щодо організації інклюзивного навчання.

4.4. Створювати умови для педагогічних та керівних кадрів закладів освіти щодо можливості підвищення кваліфікації за різними формами та видами, визначеними Постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №800 зі змінами.

4.5. Вивчати перспективи планування проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними і керівними кадрами у 2023 році та сприяти їх фінансуванню із місцевого бюджету.

4.6. Організовувати та проводити спільно з ІППО ЧО методичні заходи неформальної освіти (тренінги, навчання, науково-практичні семінари, круглі столи, нетворкінги тощо), які сприятимуть професійному розвитку педагогічних працівників.

5. Консультативному центру педагогічних працівників Гуманітарного відділу - відділу освіти, культури, молоді та спорту Топорівської сільської ради (Ілащук О.Г.), упродовж 2022/2023 навчального року:

5.1. Забезпечити науково-методичний супровід реалізації проблеми: «Формування професійної компетентності педагогічних працівників шляхом інтеграції формальної, неформальної, інформальної освіти та соціалізації особистості на засадах створення безпечного освітнього середовища в умовах впровадження Концепції «Нова українська школа».

5.2. Реалізовувати законодавчі та нормативні документи, що регламентують методичну роботу на підвищення якості надання освітніх послуг та створення умов для забезпечення рівного доступу школярів до якісної освіти в умовах запровадження Нової української школи.

5.3. Здійснювати науково-методичне консультування педагогів щодо змісту та шляхів реалізації різних видів чинних освітніх програм розвитку, навчання і виховання дітей та механізмів розроблення й змістового наповнення власних освітніх програм закладів освіти; популяризувати інформацію з питань впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій.

5.4. Надавати методичну допомогу у плануванні та організації заходів на виконання Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти до 2025 року (затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 06.06.2022 №527 «Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України», зі змінами від 23.06.2022 № 586) та адресну методичну допомогу педагогічним працівникам з питань організації інформальної освіти.

5.5. Вивчати, узагальнювати, висвітлювати та популяризувати в засобах масової інформації матеріали передового педагогічного досвіду педагогічних працівників Топорівської ТГ, ефективного впровадження методичних інновацій в системі загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти в умовах очного навчання з використанням дистанційних технологій.

5.6. Здійснювати консультування педагогічних працівників щодо реалізації завдань, визначених оновленими навчальними програмами, Державним стандартом середньої освіти, умовами реалізації Концепції «Нова українська школа», популяризувати інформацію з питань впровадження компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного, інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти і нових освітніх технологій та забезпечити консультування щодо моделювання індивідуальної траєкторії професійного розвитку та забезпечення фахового зростання педагогів; організовувати та проводити індивідуальні тренування задля досягнення ними професійної мети та завдань, підвищення ефективності планування за індивідуальною освітньою траєкторією тощо.

5.7. Сприяти розвитку творчої ініціативи та академічної свободи педагогів у пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності з метою надання якісних освітніх послуг, створюючи простір можливостей та атмосфери дружньої взаємодії.

5.8. Проводити інформаційно-просвітницьку роботу з підвищення рівня обізнаності педагогічних працівників закладів освіти щодо забезпечення права на освіту осіб з особливими освітніми потребами, у тому числі із інвалідністю.

5.9. Продовжити формування засобами методичної роботи інноваційної культури педагогів, їхньої методичної компетентності.

5.10. Організувати цикл коворкінгів для педагогічних працівників на тему «Безпечний інтернет: тренди, ролі, можливості».

6. Керівникам предметних методичних комісій, методичних комісій КЦ педагогічних працівників, упродовж 2022/2023 навчального року:

6.1. Спроектувати роботу МК/ПМК на реалізацію заходів Концепції «Нова українська школа», законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту».

6.2. Залучати педагогів до творчої діяльності та дослідно-експериментальної роботи, удосконалення навчальних програм, змісту, форм та методів навчання і виховання, впровадження інноваційного досвіду в практику роботи закладів загальної середньої освіти.

6.3. Сприяти проведенню Тижнів медіаграмотності та безпечного Інтернету.

6.4. Продовжити створювати «інформаційний банк» педагогічного досвіду кращих учителів закладів освіти, підпорядкованих Топорівській сільській раді.

6.5. Продовжити працювати над удocкoналенням освiтнього середоща ЗДО із врахуванням параметрів та індикаторів міжнародних стандартів якості організації освітнього процесу з дітьми дошкільного віку.

6.6. Надавати консультативну підтримку щодо викладання предметів освітніх галузей у 5-11 класах відповідно до оновлених навчальних програм.

6.7. Вивчати інноваційні технології викладання навчальних предметів, впроваджувати їх у практичну діяльність закладів освіти.

6.8. Активізувати роботу авторських творчих майстерень для вчителів базових дисциплін; проводити в її рамках майстер-класи, тренінги, творчі та освітні проекти

6.9. Інформувати педагогів про використання інноваційних та інформаційних технологій, інтерактивних методик роботи в освітньому процесі.

6.10. Забезпечити науково-методичний супровід заходів щодо системної роботи з обдарованими та здібними учнями.

7. Соціально-психолого-логопедичній службі (Торопій Г.С.):

7.1. Скласти план роботи фахової спільноти працівників психологічної служби закладів освіти на 2022/2023 н.р., включивши практично спрямовані заходи з оволодіння фахівцями ефективними методами психоемоційної підтримки та загальної стабілізації, до 09 вересня 2022 року.

7.2. Опрацювати відео-записи навчально-методичних коворкінгів, проведених Науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи в 2022 році та інших методичних матеріалів, розміщених на сайті ІППО ЧО (вкладка «Психологічна допомога педагогам», вкладка «Інноваційна педагогічна практика»/розділ «Психологічна служба»), до 15 вересня 2022 року.

7.3. Забезпечити, з 01 вересня 2022 року:

7.3.1. психологічною підтримкою діяльність педагогічних працівників (5 класи) щодо впровадження Нової української школи;

7.3.2. проведення з практичними психологами та соціальними педагогами закладів освіти групових консультацій щодо впровадження в освітній процес психологічних хвилинок (2-5 хвилин) та «години психолога/соціального педагога» на заняттях, уроках, які допоможуть здобувачу освіти впоратися зі стресом та його наслідками, будуть сприяти розвитку стресостійкості та формуванню почуття безпеки та психоемоційного комфорту, що є природним механізмом стабілізації.

7.4. Організовувати різні форми роботи з педагогами МК/ПМК, спрямовані на формування навичок самодопомоги, соціально-психологічної допомоги у стані стресу, упродовж 2022/2023 навчального року.

8. Керівникам закладів освіти, підпорядкованих Топорівській сільській раді, з 01 вересня 2022 року, постійно:

8.1. Забезпечити проведення в закладах освіти майстер-класів, круглих столів із залученням фахівців-практиків, представників громадських організацій, які мають позитивний досвід реалізації заходів національно-патріотичного виховання, з метою покращення якості проведення позашкільних виховних заходів у закладах освіти.

8.2. Залучати до проведення занять та заходів на патріотичну тематику учасників бойових дій на Сході України, Героїв Небесної Сотні, бійців ООС (АТО), учасників бойових дій російсько-української війни та їхніх сімей, діячів сучасної культури, мистецтва, науки, спорту, волонтерів, представників громадських організацій, які виявляють активну громадянську і патріотичну позицію.

8.3. Мотивувати педагогів закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів до системного впровадження в освітній процес змісту парціальних освітніх програм, спрямованих на формування соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку.

8.4. Продовжувати співпрацю з Клішковецьким ІРЦ щодо забезпечення якості надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами.

8.5. Забезпечити, упродовж 2022/2023 навчального року:

8.5.1. участь педагогів-предметників у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року - 2023», учителів початкової школи - в сертифікації, керівників художньо-естетичного циклу та позашкілля - в II етапі Всеукраїнського конкурсу «Керівник гуртка»; вчителів предметів мистецької галузі закладів загальної середньої освіти - в обласному фестивалі «Колядок, щедрівок»;

8.5.2. створення комфортних та безпечних умов для всіх здобувачів освіти із врахуванням вимог воєнного стану та коронавірусної хвороби COVID-19;

8.5.3. проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів на уроках хімії, фізики (очно або в режимі онлайн); у журналах інструктажів з безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу у випадку відмінної від очної форми навчання робити запис у графі «Підпис учня» (9-11 класи) - «Ознайомлений/ознайомлена», на початку кожного семестру.

9. Наказ розмістити на інформаційному сайті Гуманітарного відділу - відділу освіти, культури, молоді та спорту Топорівської сільскої ради.

10. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Начальник Гуманітарного відділу -

відділу освіти, культури, молоді та спорту

Топорівської сільської ради Надія КИРНАЦ

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати